Akcesoria do pergoli wzbogacają ich funkcjonalność i atrakcyjność. Staowia one dodatkowe wyposażenie, ktore jest przedmiotem dodatkowego zamówienia.

Rolety pionowe - screeny

Screeny, czyli systemy pionowych przesłon, instalowane są na profilach pergoli i są jednym z najbardziej uniwersalnych opcji zamknięcia boku pergoli. Rolety screenowe przede wszystkim chronią przed promieniami słonecznymi, a także przed deszczem oraz wiatrem. System gwarantuje możliwość korzystania z tarasu nawet w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo dzięki roletom screenowym możemy idealnie odseparować wnętrze pergoli od otoczenia. Tkaniny wykonane są z wysokogatunkowego poliestru lub włókna szklanego. Screeny mogą być wyposażone w system ZIP, dzięki któremu materiał wpięty jest do prowadnicy na zasadzie zamka błyskawicznego, w wyniku czego nie ma żadnych szpar pomiędzy materiałem a prowadnicą.

Dane techniczne:

 1. Maksymalna szerokość – 600 cm
 2. Maksymalna wysokość 325 cm (przy mniejszych szerokościach nawet 600 cm)
 3. Kolory konstrukcji według wzornika RAL, dopasowane do pergoli
 4. Sterowanie elektryczne na pilota lub na włącznik
 5. Wytrzymałość na wiatr – nawet do 100 km/h

Galeria:

Promienniki ciepła

Znakomite rozwiązanie na chłodne dni. Kiedy chcemy korzystać z tarasu, a temperatura nie zachwyca, idealnym rozwiązaniem jest promiennik ciepła na podczerwień.

Dane techniczne:

 1. Moc promiennika – 1500-2000 WATT
 2. Moc grzewcza od 10 do 16 m2
 3. Montaż promiennika na wsporniku do ściany lub bezpośrednio do pergoli
 4. Sterowanie za pomocą pilota lub włącznika przewodowego
 5. Regulacja stopniowa mocy
 6. Odporny na warunki atmosferyczne

Galeria:

Panele przesuwne

Boki pergoli można zabudować przesuwnymi panelami wypełnionymi szkłem lub drewnem. Zastosowanie paneli przesuwnych sprawia, że nasza pergola nabierze walorów estetycznych i praktycznych. Zabudowane boki ochronią nas przed słońcem, deszczem, nieprzyjemnym wiatrem oraz przed niechcianymi spojrzeniami.

Dane techniczne:

 1. Maksymalna wysokość – 260 cm
 2. Maksymalna szerokość – nawet do kilkunastu metrów
 3. Szkło hartowane, klejone 10mm lub 8mm (w zależności od wymiaru)
 4. Szyby ramowe lub bezramowe
 5. Drewno cedrowe w wersji stałych lameli - zamontowane pod kątem 45 stopni
 6. Drewno cedrowe w wersji privat tj. lamele ruchome w zakresie od 0-90 stopni

Galeria:

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED to idealny dodatek do pergoli. Dzięki niemu możemy cieszyć się z komfortu i niepowtarzalnej atmosfery pod pergolą, także wieczorami i nocą. Oświetlenie wmontowane może być w różnych miejscach pergoli w zależności od jej modelu: na belkach czołowych, na poprzeczkach, w prowadnicach bocznych, w lamelach lub po obwodzie pergoli. Dzięki możliwości zastosowania ściemniacza przy oświetleniu będziemy mieli możliwość płynnej regulacji dostarczanego światła pod pergolę. Oświetleniem możemy sterować za pomocą włącznika ściennego lub pilota.

Galeria: