Pergola PRO to nowoczesny i praktyczny system składanego zadaszenia. Idealnie sprawdzi się dla dużych powierzchni na tarasach w warunkach domowych  lub w ogrodach restauracyjnych.

Minimalistyczny design bez widocznych śrub i elementów mechanicznych. Pergola działa również w trudnych warunkach atmosferycznych. Wysięg maksymalny pergoli to 700 cm!

Konstrukcja pergoli PRO wykonana jest z aluminium lakierowanego proszkowo. Rura nawojowa, śruby i inne elementy łączeniowe wykonane są ze stali ocynkowanej. Istnieje możliwość łączenia poszczególnych modułów pergoli. Poszycie pergoli zamontowane jest segmentowo do poprzecznych profili z wózkami przemieszczającymi się wzdłuż prowadnic. Wózki wykonane są z ekstradowanego aluminium i posiadają ciche tworzywowe kółka osadzane na łożyskach kulkowych. Poszycie po zwinięciu może być osłonięte poprzez daszek z blachy kształtowej

Pergola PRO została zaprojektowana do użytku podczas wiatru o sile do 6 w skali Beauforta (3 klasa wiatrowa – najwyższa).

Pergola PRO
Pergola PRO

Charakterystyka

 1. minimalna szerokość pojedynczego modułu 100 cm
 2. maksymalna szerokość pojedynczego modułu 500 cm, maksymalna szerokość podwójnego modułu 900 cm
 3. wysięg od 100 do 700 cm
 4. kolory konstrukcji w standardzie: biały RAL 9016, kremowy RAL 1015, szary RAL 9006, antracyt mat RAL 7016, brązowy mat RAL 8017, Terra Braun br1z strukturalny (029) 
 5. kąt nachylenia od 4 do 12 stopni
 6. klasa odporności na wiatr 3
 7. napęd elektryczny na wyłącznik lub pilota
 8. oświetlenie LED w profilach poprzecznych lub promienniki ciepła jako opcja
 9. możliwość zastosowania bocznych przesłon do pergoli
 10. tkaniny z kolekcji Dickson, Recasens, folia zbrojona PCV
 11. możliwość zastosowania daszka ochronnego dla zwiniętej tkaniny

Galeria