System osłonowy Markilux 8800/8800 zip to idealnie nadająca się na ogrody zimowy osłona przeciwsłoneczna i deszczowa. Markiza posiada wyjątkowy i ponadczasowy design.

Opcjonalnie wyposażona jest w system zip, który sprawia że materiał wprowadzony jest w prowadnicę na zasadzie zamka błyskawicznego. Sprawia to, że system jest dużo stabilniejszy i bardziej odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo dzięki technologii ZIP nie ma żadnych prześwitów pomiędzy tkaniną, a prowadnicami (co jest często istotne w markizach łączonych).

Wygląd

Okrągła forma profilu kasety i kwadratowe szyny prowadzące są harmonijnie zintegrowane i dopasowują się idealnie do profilu ogrodu zimowego Zaokrąglony profil czołowy tworzy po rozwinięciu jedną całość z szynami.

Dzięki szczególnie stabilnej konstrukcji markizy za pomocą pojedynczego elementu i jednego poszycia, możemy przesłonić duże powierzchnie do 36 m². W systemie oprócz tego mamy możliwość łączenia modułów, dzięki czemu możemy przesłonić na prawdę duże powierzchnie bez przerwy w tkaninie. Uchwyty z opatentowanym systemem clip do prostego, bezproblemowego montażu markizy występują tu w standardzie.

System tracfix/ZIP

Dla zapewnienia szczególnie dużej stabilności wiatrowej markiza dostępna jest z systemem tracfix. Poszycie przytrzymywane jest w prowadnicach przez rodzaj zamka błyskawicznego, dzięki czemu jest mniej narażone na podmuchy wiatru.

Markilux 8800/8800 zip
Markilux 8800/8800 zip

Wybór tkanin

Możliwe są poszycia markiz markilux z akrylu lub sunsilk snc. Szczególnie godny polecenia: Perfotex o specjalnej perforacji, przepuszczającej światło i powietrze.

Wymiary

Maksymalna szerokość 700 cm, maksymalny wysięg 700 cm.

Napęd

Silnik eletryczny montowany jest seryjnie. Przy markizach łączonych w niektórych przypadkach koniecznych jest kilka osobno sterowanych silników.

Mechanika

Zoptymalizowane elementy redukcyjne tworzą niezależnie od siebie szczególnie dobre napięcie poszycia. Bardzo stabilna rura wysięgowa minimalizuje zwis poszycia i profilu.

Galeria: