Markiza Markilux 790 to klasyczna markiza boczna w przepięknej odsłonie z dużymi możliwościami gabarytowymi. Markiza chroni przed niskim słońcem i ciekawskimi spojrzeniami a także przed bocznym wiatrem.

Markilux 790 jest montowany w wąskiej kasecie pionowo do ściany. Rozciągany za pomocą uchwytu zaczepianego na słupku lub do ściany lub do markilux mobilfix.

Wygląd

Rura nawojowa markizy markilux 790 ukryta jest w wąskiej kompaktowej kasecie, montowanej pionowo do ściany i chroniącej zwiniętą tkaninę przed zabrudzeniami. W razie potrzeby markiza wyciągana jest przy pomocy uchwytu ręcznego i zawieszana na pachołku podtrzymującym lub uchwycie ściennym. Mocny wał sprężynowy gwarantuje dobre napięcie poszycia. Dzięki uniwersalnym punktom mocowania kaseta ścienna daje się łatwo i bezproblemowo montować. Pachołek podtrzymujący może być umocowany w tulejce w podłożu, bądź przy pomocy nakładki. Jeśli markiza boczna ma być napinana pomiędzy dwoma ścianami, do zaczepiania rączki służy uchwyt ścienny. Alternatywnie oferujemy zastosowanie markilux mobilfix, pachołka podtrzymującego montowanego na ruchomej płycie granitowej.

Wybór tkanin

Z kolekcji markilux dostępne desenie z ekskluzywnej serii visutex, sunsilk snc, sunvas snc i do zastosowań specjalnych desenie z kolekcji specials.

Wymiary

Kaseta kompaktowa w trzech wysokościach: 173 cm, 213 cm i 250 cm.
Długość rozciągnięcia przy poszyciach bezszwowych maks. 450 cm.
Długość rozciągnięcia przy poszyciach z kuponu (120 cm szer) maks. 400 cm,

Markilux 790 z ukosem

Markilux 790 dostępny jest także w opcji wykonania poszycia pod ukosem. Poszycie konfekcjonowane ze skosem dopasowuje się idealnie optycznie do nachylenia markizy. Maksymalny wysięg wynosi wówczas 400 cm.