Markilux MX-1/MX-1 compact to najnowszy produkt oferowany przez firmę Markilux. Markizy te zostały stworzone po to aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

MX-1 - jej wielkość i zaokrąglona forma z wyraźną linią wprawiają w zachwyt nie tylko znawców. Markilux MX-1 jest kombinacją dachu i markizy o głębokości 62 cm. Pomimo tych rozmiarów sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji.

MX-1 compact - jej głębokość wynosi "tylko" 38 cm. Jej wyrazista forma wpisuje się jednoznacznie w architekturę. Jako siostra markilux MX-1 również oferuje indywidualne możliwości wyboru, od Schattenplusa poprzez opcjonalne oświetlenie aż po różnorodną kolorystykę.

Wygląd

Markizy Markilux MX-1/MX-1 compact mimo, że dopiero weszły na rynek zostały już, wielokrotnie wyróżnione za swój oryginalny design wieloma nagrodami:

  • iF Product Design Award 2015
  • Interior Innovation Award 2015

MX-1/ MX-1 compact to wysokiej jakości markizy kasetowe o niepowtarzalnym design. W przypadku tych markiz mamy wiele opcji wyboru koloru kasety i panelu przedniego, dzięki czemu możemy stworzyć sobie markizę oryginalną i jedyną w swoim rodzaju. Dla zachowania trwałości i estetycznego wyglądu markiza malowana jest metodą proszkową. Kaseta markizy po złożeniu tworzy bardzo stylowy i praktyczny daszek – odstaje od muru około 60 cm (MX-1) lub około 38 cm (MX-1 compact), dodatkowo obudowa doskonale ochrania okna i elewacje

Technika

Przy markizach Markilux MX-1/MX-1 compact podczas zwiniętej markizy ramiona są schowane w profilu czołowym i chronione przed warunkami atmosferycznymi. Wyjątkowa technologia ramion z optymalnym przenoszeniem siły przez ścięgno Bionic wykonane z włokien high-tech sprawia, że korzystanie z markizy stanie się prostsze i bardziej komfortowe (przetestowane przez Instytut Fraunhofera)

Profil przedni markizy wyposażony jest w rynnę z ukrytym systemem odprowadzania wody.

Prosta regulacja kąta nachylenia od 5—25° za pomocą przegubów. Markiza jest seryjnie wyposażona w silnik radiowy z pilotem 4 kanałowym. Opcjonalne oświetlenie LED, sterowane radiowo z pilota wspólnego.

Markilux MX-1/MX-1 compact
Markilux MX-1/MX-1 compact

Wyposażenie

  • Schattenplus z silnikiem radiowym stwarza dodatkowe pomieszczenie na tarasie
  • Oświetlenie LED stwarza nastrojową atmosferę
  • LED spots w osłonie wysięgu
  • LED line w osłonie wysięgu
  • LED oświetlenie Ambiente w osłonie wysięgu
  • LED spots w obudowie skierowane do dołu lub do góry 

Wymiary

Markiza MX-1 osiąga maksymalną szerokość 700 cm. Maksymalny wysięg markizy 437 cm. Po złożeniu kaseta wystaje poza elewację około 60 cm będąc zarazem praktycznym daszkiem. Schattenplus (wysuwana falbana) dostępny do wysięku 387 cm.

Markiza MX-1 compact osiąga maksymalną szerokość 700 cm. Maksymalny wysięg markizy 415 cm. Po złożeniu kaseta wystaje poza elewację około 38 cm. Schattenplus (wysuwana falbana) dostępny do wysięgu 365 cm.

Poszycia

Zalecane poszycia z kolekcji markilux - desenie z ekskluzywnej serii visutex, sunsilk snc, sunvas snc i do zastosowań specjalnych desenie z kolekcji specials.

Napęd 

Silnik radiowy z pilotem. Opcjonalnie cichy napęd radiowy w technologii silentec.

Galeria: