Markilux Syncra to system stabilnych konstrukcji do markiz w nowoczesnym stylu. Zaokrąglone podpory nadają całości optycznie delikatny wyraz.

Optyka markilux syncra 2 integruje sie doskonale z każdym modelem markiz markilux. Wolna bo bezpodporowa powierzchnia pod markizą. System stanowi idealną osłonę słoneczną i deszczową na świeżym powietrzu (kontrolowany odpływ wody przy 15° kącie nachylenia ustawionym przy markizie).

Technika

Konstrukcja do markiz z dwoma okrągłymi podporami ( syncra 2 fix/flex z dwoma markizami, syncra 2 uno fix/flex z jedną markizą). Możliwość niezależnego używania każdej markizy.  Prosty montaż na fundamencie betonowym lub do stałego wcześniej przygotowanego podłoża lub dzięki specjalnym donicą obciążającym. Nadają sie szczególnie na prywatne ogrody, do restauracji, kawiarni, hoteli oraz do wszelkich budowli na których mocowanie do ściany jest ograniczone lub nie jest możliwe. W przypadku konstrukcji syncra 2 fix/flex i uno fix/flex możemy zastosować także zamiast markiz przegubowych - pergole Markilux 110/210. Wówczas szczególnie duży wysięg zapewnia dużo cienia z dużą stabilnością wiatrową (klasa odporności wiatrowej 3).

 

Markilux Syncra
Markilux Syncra

MODELE

MARKIUX SYNCRA FIX 2 / MARKILUX SYNCRA UNO FIX 2

Markilux Syncra FIX to system konstrukcji do swobodnego montażu do podłoża (poprzez wykonanie lub montaż do fundamentu), do której możemy zamontować markizy lub pergole z kolekcji Markilux. Stabilny system markizowy Markilux Syncra to idealna i stylowa ochrona  słoneczna i pogodowa stosowana na duże powierzchnie. Tym systemem możemy osłonić nawet do 60 mkw powierzchni w jednym elemencie. Sprawdzi się zarówno w przestrzeni prywatnej jak i w gastronomii. 

Markilux syncra fix 2 to konstrukcja przygotowana pod montaż 2 markiz lub pergoli (jedna rozsuwana na jedną, druga na drugą stronę). Maksymalny wymiar konstrukcji przy zastosowaniu 2 słupów montażowych to 7 metrów. Moduły jednak można łączyć i przy takiej opcji można postawić konstrukcję w jednym kawałku do 14 metrów (taką też można markizę zamontować). Wówczas konstrukcja składa się z 3 słupów.

Markilux syncra uno fix 2 – to konstrukcja przeznaczona pod 1 markizę lub pergolę. Wówczas posiadamy konstrukcję z markizą lub pergolą wysuwaną tylko na jedną stronę. System ten stanowi idealne rozwiązanie dla osób które bardzo chcą mieć markizę lub pergolę a nie chcą lub nie mogą montować jej na konstrukcji i elewacji budynku.

MARKILUX SYNCRA FLEX 2

Nastrój i atmosfera na wolnym powietrzu. Uniwersalna ochrona przeciwsłoneczna i pogodowa z zapewnionym odpływem wody. System konstrukcji Markilux syncra flex 2 nadaje się wszędzie tam gdzie nie ma możliwości montażu standardowego markizy. Dzięki skrzynkom obciążającym otrzymujemy konstrukcję wolnostojącą bez potrzeby stosowania fundamentu.

Markilux Syncra flex 2 to system markiz wolnostojących w których konstrukcja oparta na słupach zakończonych specjalnymi donicami obciążającymi (które mogą być w różnych wersjach stylistycznych). Taka konstrukcja jest samonośna i nie związana na stałe z gruntem. Konstrukcji nie montujemy do podłoża, nie wykonujemy fundamentów pod stopy.
Stabilny, wolnostojący system stelaży z podporami aluminiowymi o ładnej formie prezentuje się w purystycznym designie. Dzięki temu systemowi stelaży elegancka ochrona przed słońcem i warunkami atmosferycznymi możliwa jest w zależności od modelu do 60 m². Skrzynki obciążające, które można indywidualnie adaptować, umożliwiają różnorodne zastosowanie. Skrzynki wypełniane są fabrycznie pospółką.

System daje się w uniwersalny sposób ustawiać, bez fundamentów, bezpośrednio na tarasie lub w innym ulubionym miejscu na powietrzu.

Analogicznie do markilux syncra fix do wyboru są różne typy markiz markilux. Także opcjonalne elementy wyposażenia markiz odpowiadają ofercie markilux syncra fix. Należy tu jednak uwzględnić ograniczoną ilość możliwych wielkości.

MARKILUX SYNCRA UNO FLEX

System markiz wolnostojących Syncra Uno Flex to idealne rozwiązanie w sytuacji gdy nie można zamontować markizy do ściany. Dostajemy tutaj w komplecie konstrukcję z donicami obciążającymi, estetyczne słupy aluminiowe, które stanowią podstawę konstrukcji, daszek systemowy oraz profil do którego montujemy markizę lub pergolę. Markilux Syncra Uno Flex to praktyczny system stojaków do markizy przegubowej. Uniwersalny sposób konstrukcji - alternatywa dla montażu ściennego.

Dzisiejsze konstrukcje ścienne często nie posiadają koniecznej nośności, aby udźwignąć siły rozciągające markizy przegubowej. System syncra uno flex 2 to praktyczna alternatywa markilux dla mocowania ściennego. W zależności od modelu można zacienić powierzchnie do 30 m².

Podobnie, jak przy markilux syncra flex 2 wolnostojący system markiz obciążany jest dwoma skrzynkami obciążającymi do indywidualnej adaptacji. Skrzynki wypełniane są fabrycznie pospółką.

Wybór właściwych modeli markiz odpowiada ofercie markilux syncra flex 2.

Galeria