Markizy Markilux z serii 1600 i 1650 to wyjątkowe markizy z kolekcji Markilux, posiadające wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych i wizualnych. Markizy te zaliczane są do markiz półkasetowych. Każda z tych markiz bazuje na tej samej konstrukcji kasety ochraniającej poszycie.

Markilux 1600 - wyjątkowy design, klasyczna technika ramion

Stabilne ramiona zapewniają dobre napięcie poszycia. Okrągła 50 milimetrowa stalowa rura nośna jest bardzo stabilna na powiewy wiatru, rura nawojowa ma średnicę 85 mm. Markiza markilux 1600 posiada podwójny łańcuch z okrągłej stali. Opcjonalnie do nabycia profil ścienny. Markiza Markilux 1600 została wyróżniona nagrodą IF Product Design Award. Elegancka aluminiowa osłona wysięgu harmonizuje z ładnym kształtem daszku ochronnego markizy półkasetowej. Daszek ochronny wyposażony jest w szczotkę, oczyszczającą poszycie podczas zwijania z większych zanieczyszczeń. Specjalny mechanizm sprawia, że daszek ochronny dopasowuje się do kąta nachylenia markizy, co zapobiega powstawaniu prześwitów.

Markilux 1650 – ze zintegrowanymi halogenkami

Markilux 1650 różni się od markiluxa 1600 jednym świecącym szczegółem: w osłonie wysięgu zintegrowane jest oświetlenie punktowe. Obracane o 90° z funkcją ściemniania, perfekcyjne oświetlenie ambiente.

Markizy Markilux 1600,1650
Markizy Markilux 1600,1650

Wymiary

Markilux 1600 dostępna jest w maksymalnej szerokości 710 cm. Maksymalny wysięg wynosi 400 cm. Przy większych szerokościach dodatkowe łożysko Rolltex zapobiega obwieszaniu się rury nawojowej.

Markilux 1600 stretch dostępna jest w maksymalnej szerokości 410 cm. Maksymalny wysięg wynosi 400 cm. Wysięg większy niż szerokość: perfekcyjne rozwiązanie na wąskie tarasy, nisze i balkony.

Markilux 1650 dostępna jest w maksymalnej szerokości 710 cm. Maksymalny wysięg wynosi 400 cm. Przy większych szerokościach dodatkowe łożysko Rolltex zapobiega obwieszaniu się rury nawojowej.

Poszycie

Dostępne są wszystkie desenie poszycia  sunsilk snc, sunvas snc z aktualnej kolekcji markilux włącznie z ekskluzywną serią visutex. Opcjonalnie dostępna falbana i/lub Schattenplus

Napęd

Obsługa manualna za pomocą korby ze stali szlachetnej, opcjonalnie z silnikiem elektrycznym lub radiowym z pilotem markilux

Galeria