Rolety rzymskie
Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to w chwili obecnej coraz bardziej popularna forma osłony okiennej. Charakteryzują się one elegancją i dużymi wartościami estetycznymi. Doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych jak stylowych wnętrzach. Stanowią pośrednie rozwiązanie pomiędzy tradycyjną firaną, a roletą materiałową.

Rolety rzymskie to inaczej zasłony podnoszone przy pomocy niezawodnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem, który wyposażony jest w hamulec pozwalający zatrzymać tkaninę na dowolnej wysokości. Tkanina przymocowana jest do szyny za pomocą taśmy z rzepem, co umożliwia jej szybki montaż i demontaż, a zarazem daje możliwość wyprania tkaniny. Rolety rzymskie można zamontować na skrzydle okiennym  lub do ściany lub sufitu.

Rolety rzymskie są doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i stylowych. Dobór odpowiedniej tkaniny zagwarantuje, że rolety rzymskie staną się prawdziwą ozdobą Twojego mieszkania, domu czy biura. Z powodzeniem zastąpią tradycyjne zasłony, a dla zdolnego dekoratora czy osoby z dobrym gustem staną się znakomitym narzędziem kreowania niepowtarzalnego nastroju. Rolety rzymskie dzielimy na 4 modele. Każdy model rolety może być wykonany z mankietem górnym. Jest to dodatkowy pas z dowolnej tkaniny, który dodatkowo zdobi roletę, a w przypadku zastosowania tkanin transparentnych zakrywa widoczny mechanizm. Standardowa wysokość mankietu 7 cm.

Charakterystyka:

  • maksymalna szerokość 300 cm
  • maksymalna wysokość 340 cm
  • dostępne w bardzo bogatej kolorystyce i wzornictwie
  • montaż do ściany, sufitu, skrzydła okiennego,
  • sterowanie łańcuszek lub silnik elektryczny

Galeria: 

Modele rolet rzymskich:

Model 1

model 1

Roleta z transparentnymi taśmami pionowymi. Odległość pierwszej i ostatniej taśmy od boku rolety wynosi 8cm. Pozostałe taśmy rozmieszczone są symetrycznie w odległościach od 25 cm do 40 cm pomiędzy nimi. Model 1 nie posiada fiszbin. Zalecany jest dla tkanin delikatnych jak woale, organzy itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 5 % wysokości rolety plus 5 cm.

Model 2

model 2

Roleta z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy, umieszczonymi w taśmie transparentnej naszytej od tyłu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 2 jest zalecany dla wszystkich tkanin i cieszy się największa popularnością wśród odbiorców. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 8 % wysokości rolety plus 10 cm.

Model 3

model 3

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm, umieszczonymi w zaszewkach o tyłu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 3 jest zalecany dla wszystkich tkanin, jednak nie najeży stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp., gdyż zaszewki zabierają kawałek tkaniny i tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.

Model 4

model 4

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm, umieszczonymi w zaszewkach z przodu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 4 jest zalecany dla wszystkich tkanin, jednak nie najeży stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp., gdyż zaszewki zabierają kawałek tkaniny i tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 03 wrzesień 2017 15:47
(0 głosów)