Pergola idealnie wkomponowana w domek jednorodzinny

Jedną z najtrudniejszych realizacji wykonanych w ostatnich miesiącach była instalacja pergola Sintesi odpowiednio wkomponowując ja w bryłę budynku.

Niezwykle ważne dla inwestora było dobranie systemu w taki sposób aby jak najbardziej był on wkomponowany w DOM i otoczenie, tak aby nie wyróżniał się zbytnio na tle przepięknego domu. Dodatkowym utrudnieniem były tu możliwości montażowe, ponieważ na całej szerokości i wysokości 5,5 metra nasz Klient posiada jedno ogromne przeszklenie zakryte tylko żaluzjami fasadowymi.

Idealnym rozwiązaniem okazała się być pergola Sintesi. Dzięki swoim możliwością technicznym udało nam się ją wykonać w wymiarze 6 metrów szerokości przy tylko dwóch nogach na końcu pergoli. Dodatkowo aby pergola nie była przymocowana od strony domu tylko w dwóch zewnętrznym punktach należało dowiązać ją do wcześniej założonej specjalnej belki montażowej, która całą konstrukcję wzmocniła i usztywniła.

Pergola idealnie wkomponowana w domek jednorodzinny
1 / 10

Pergola Sintesi została wyposażona w specjalny system odprowadzenia wody rynnami, silnik elektryczny na pilota, oświetlenie LED w belkach przeciwwietrznych oraz w nogach pergoli.

Po zmontowanie całości okazało się, że pergola swoją konstrukcją i kolorystyką idealnie wkomponowała się w otoczenie. Warto nadmienić, że w rozłożonej wersji przetrwała w tym roku huragan, który na ogrodzie Klienta powalił pokaźne drzewo. 

Ostatnio zmieniany niedziela, 25 luty 2018 15:14
(0 głosów)