Sterowanie ręczne czy silnik?
Sterowanie ręczne czy silnik?

Sterowanie ręczne czy silnik?

Kupując markizę w standardzie otrzymujemy produkt z napędem ręcznym – korbowym. W celu rozwinięcia i złożenia markizy musimy posłużyć się korbą.

Z lewej lub prawej strony markizy, z boku, jest zamocowana przekładnia korbowa (wystające ucho), w które wkłada się korbę. Korby używamy tylko wówczas gdy chcemy skorzystać z markizy. W przypadku gdy markiza jest złożona lub już rozwinięta korbę możemy wypiąć i odłożyć na bok. Do kręcenia korbą nie potrzebujemy dużo siły, Panie bez problemów powinny dać radę:)

Jako opcję do naszej markizy możemy domówić silnik elektryczny. Do markiz stosujemy silniki elektryczne firmy Somfy, jednej z najbardziej renomowanych firm na świecie w tej dziedzinie.Aby dobrać optymalny silnik do swojej markizy należy zapoznać się z kilkoma szczegółami.

Wśród silników do markiz wyróżniamy przede wszystkim silniki sterowane radiowo RTS na pilota oraz silniki sterowane za pomocą wyłącznika przewodowego.

Dodatkowo silniki mogą być wyposażone w przekładnie awaryjną NHK, dzięki której w razie braku prądu można bezpiecznie zwinąć markizę ręcznie za pomocą korby awaryjnej.

Produktami, które można domówić do markiz wyposażonych w silnik elektryczny są: czujnik wiatrowy Eolis sensor RTS, czujnik wiatrowo-słoneczny Soliris sensor RTS, czujnik wiatrowy (czuły na wstrząsy) bezprzewodowy do silników RTS Eolis 3D. W przypadku gdy chcemy zamówić sobie któryś z powyższych dodatków, a nasza markiza nie jest wyposażona w silnik radiowy tylko w wyłącznik przewodowy musimy dokupić centralkę UNIVERSAL RECEIVER, która umożliwia podłączenie pozostałych czujników.

Wszystkie silniki, dodatki oraz ich elementy objęte są 5-cio letnią gwarancją.

Ostatnio zmieniany niedziela, 21 maj 2017 12:20
(0 głosów)